Klasy

Pszczółki

Chicago

Des Plaines

Pszczółki to najmłodsza grupa w naszym przedszkolu, dzieci od 15 miesięcy do 2 latek.

Jesteśmy dziećmy które po raz pierwszy oderwane są od rodziców i stawiają kroki w obcym środowisku. Dlatego potrzebujemy ciepłej i przyjemniej atmosfery, a jednocześnie opieki i bezpieczeństwa.

Jesteśmy pod szczególną opieką całego personelu. Posiłki domowe dostosowane do naszych potrzeb i smaków. Panuje u nas przyjemna i rodzinna atmosfera. Zapraszamy!

Misie

Chicago
 

Des Plaines

Misie to dzieci w wieku 2-3 lat.

Przedszkole jest dla nas miejscem gdzie uczymy się samoobsługi, współdziałania w grupie, oraz kultury dnia codziennego. Poprzez zabawę poznajemy świat i odkrywamy jego tajemniki.

W naszym przedszkolu mamy zajęcia umuzykalniające oraz artystyczne. W chłodniejsze dni poznajemy bohaterów popularnych bajek, co pazwala rozwijać w nas mowę i język. Jest też czas przeznaczony na dowolne zabawy w kącikach zainteresowań.

Biedronki

Chicago
 

Des Plaines

Biedroneczki w kropeczki to my.
Grzecznie się bawimy i chętnie uczymy.

Biedronki to grupa 3-4 latków.

Pierwsze kroki ku samodzielności już za nami. Jesteśmy prawdziwymi przedszkolakami! Każda biedronka zna piosenkę "Jestem sobie przedszkolaczek nie grymasze i nie płacze..." Choć początki były dla niektórych trudne, teraz czujemy się bezpieczni dzięki opiece naszych pań.

Podczas schodzenia się bawimy się wybranymi przez siebie zabawkami, gramy w różne gry, rysujemy, układamy puzle i układanki. "Uczymy się bawiąc i bawimy ucząc."

Po śniadaniu uczestniczymy w zajęciach dydaktycznych, dzięki którym dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy o sobie i otaczającym świecie.

Lubimy nasze książki, kolorujemy, wycinamy, liczymy, wykonujemy różne zadania. Codziennie wychodzimy na świeże powietrze, bawiąc się na placu zabaw, który znajduje sięw naszym przedszkolu. Uwielbiamy cwiczenia gimnastyczne, śpiewy i tańce. Po ciężkiej pracy i pysznym obiedzie wyciszamy się relaksujemy na leżakach, słuchając bajek.

Po podwieczorku bawimy się w naszej kolorowej sali lub na placu zabaw. Miło upływa nam czas.

Sowy

Chicago

Des Plaines

Choć jesteśmy małe sówki
To już mamy mądre głowki.
Tańczymy, wesoło śpiewamy
Wierszyków już dużo znamy.

Sowy to najstarsza grupa w przedszkolu.

Swoim zachowaniem, pracą, umiejętnością zabawy w grupie jesteśmy przykładem dla młodszych koleżanek i kolegów.

Przygotowujemy się do szkoły: ćwiczymy nasze paluszki do pisania, poznajemy literki, cyferki oraz zdobywamy wiele innych umiejętności potrzebnych w przyszłej nauce szkolniej.

Przygotowujemy występy na uroczystości okolicznościowe którymi możemy się popisać przed rodzicami. Doskonalimy nasz ojczysty język, a także uczymy się języka kraju w którym mieszkamy. Nasza klasa posiada wiele kącików zainteresowań i każdy może znależć tu coś dla siebie.

Plac Zabaw

Mamy piękny kolorowy plac zabaw na którym jest różnorodny i bezpieczny sprzęt.

Chicago

Des Plaines